Sunday, 26 December 2010

Yeni yıl partisine hazır mısınız?

2010... Bir sürü insanın bitmesi için sabırsızlandığını görüyorum ama, 2010 bana güzeldi... Hayatımda o kadar çok yeni ve güzel şey oldu ki, hani saymakla bitirebileceğimden emin değilim. Dolayısıyla kendi çapımda 2010'a yakışan bir final yapmak istedim. Ve 2010'da tanışıp kaynaştığım en tatlı insanlardan ikisiyle bir yeni yıl partisi çekimi gerçekleştirdik.

İşin özünde her ne kadar kendimizi eğlendirmek olsa da yeni yıla coşarak girecek olanlara birazcık ilham verebilirsek ne mutlu bize.

Başlamadan önce Can'a da kocaman teşekkür etmek isterim huzurlarınızda, hangi Can derseniz, kısaca o kendini biliyor.

Mekan: Büyük Londra Oteli

Ve işte başlıyoruz... Yeni yıla nasıl girerseniz bütün yıl öyle geçermiş derler ya... Bu önermeden yola çıkarak, kendinize öncelikle bir mod seçin derim. Hani bir masal kahramanı olsaydınız, hangisi olmak isterdiniz. Bir Cumhuriyet dönemi kahramanı mı, yoksa kraliyet ailesinin en güzel üyesi bir prenses mi? Çatlak bir disko delisi mi, yoksa romantik bir masal perisi mi? Hangisi?

Eğer düşünüp taşınıp karar vermenin bir yolunu bulamıyorsanız, buyrun burdan bakın. Belki de yeni yılda kendi hayatınızın başrol oyunculuğunu yaparken benim masalımdaki kahramanlardan da biri oluverirsiniz...

Vintage Lady
Annannelerimizin çocukluklarında dinledikleri masallardan bir prenses belki... Hani Küçükkuyu'daki zeytin müzesinin bile ikonu oluvermiş Refika gibi... O zaman uzun, toprak tonlarında ve pırıltılı detayları olan bir elbise seçersiniz, annenizin dolabından da olur, vintage akımından ilham alınarak tasarlanmış koleksiyonlardan da... Siz de Refika gibi çook eski bir hikayenin kahramanı oluversiniz işte...

Elbise: H&M 2011 İlkbahar Koleksiyonu

Elektrik Girl
Disko kralı olur da, kraliçesi olmaz mı? Bal gibi olur, parlak ve yapay renkler giyip, plastik aksesuarlarla tamamlarsanız tam bir elektrik girl olabilirsiniz. Bedük çalarsa lütfen benim için de dansedin.
Bu arada, bu eteğe iyi bakın, yakında kendi dolabınızda da buluverebilirsiniz... Detaylar yakında :)
Büstiyer: H&M 2011 İlkbahar Koleksiyonu
Etek: Selim Baklacı

Romantica Moderna
Hani eski romantik hikayelerin romantik mi romantik kahramanları vardır, yepyeni bir sinema filminde ete kemiğe bürünüverirler... Romeo ve Juliet'in serenat sahnesinde Juliet bu tulumu giyse mesela... Olur mu olur!
İnce belli, selvi boylu bir Julietseniz, bu saten tulumu kaçırmayın...


Tulum: Selim Baklacı

Twistic Pudra
Twist yapmayı sever misiniz? Bu masalın kahramanı taa Cumhuriyet döneminden gelmiş olsun... Arka planda eski bir şarkı çalsın, ve kahranımız tüm gece twist yapsın!. Saçında bir tüy ve biraz pırıltı, pudra kombinasyonlarıyla hem en güzel "Nude", hem en güzel twist. Pırıltılı bir aksesuar bittabii ki vazgeçilmez.Büstiyer, Etek ve Bolero: H&M 2011 İlkbahar Koleksiyonu
Aksesuar: Moda Sanattır :) 
Colour Me Shiny
Vivienne Westwood'un yapay malzemeler ve yapay renklerden yarattığı Punk kahramanlar vardır hani 60'larda... Her yerlerinden bir renk patlar.. İllaki 60'lardaki gibi giyinmeiz gerekmiyor Punk ruhunu patlattığınız renklerle yansıtırsınız, olur biter.
Şort: Selim Baklacı
Aksesuar: Moda Sanattır
20's Rokoko
"Mösyö Daniel, partiden önce bana şöyle okkalı bir Türk kahvesi yaptırır mısınız lütfen... Aksi taktirde kendime gelmem zaman alıyor..." Ne alaka mı? Türk kahvesi gibi sade ve klasik bir parçayla, Mösyö Daniel'in Rokokosunu karıştırdık oldu işte. Alaka arayana... Sade bir saten elbiseyle tüy ve dantel detayları birleştirince enfes ve gözalıcı bir kombinasyon yaratmak mümkün olabilir, hatta olur!


Elbise: H&M 2011 İlkbahar Koleksiyonu
Aksesuar: Moda sanattir
 Minimale
Bu fotoğraf bana Kürşat Başar'ın Başucumda Müzik romanını hatırlatıyor. Kahramanının adını hatırlamıyorum. Okumayanlara tavsiye ederim, neyin hatırlattığını sorarsanız, roman da tek nefeste bitiveren bir içim su gibiydi... Lezzetli ama sade!
Elbise: H&M 2011 İlkbahar Koleksiyonu

Işıltı Çiçekleri
Sindirella'nın koşarken camdan ayakkabılarını ısrarla yolda düşürmediğini düşünelim... Sonra da Sindirella'nın prensi bulamasa da ayakkabılarıyla sonsuza dek mutlu yaşadığını... Üstünde pırıl pırıl bir saten elbiseyle... Sade ama göz alıcı bu elbisenin "little black dress"le yarışabileceği konusunda iddiaya varım! 
Elbise: Özlem Kaya

Zıtlığın Dansı
İyi ve kötü, kolay ve zor, siyah ve beyaz gerçekten birbirinin zıddı mıdır? Yoksa hep birbirine dönüşen ve sürekli hareket halinde bir alaşım mı? Bu elbisedeki zıtlıklar da her ne kadar görüntüde varmış gibiyse de aslında gayet uyumlu ve albenili... Hem de eğlenceli!
Elbise: Özlem Kaya
Gölgelerin Gücü Adına...
Dorenin büyülü parlaklığından faydalanmakla tam bir parti kızı olmak mümkün. Peki şeffaf bir tunikle doreyi gölgelesek bile mi? Walla doreyi kırmızıyı bilmem ama bu plastik büstiyerle She Ra olmak olmasa da onun gibi hissetmek ga-ran-ti!
Silikon Büstiyer & Etek & Tunik: Selim Baklacı
Fotoğrafların devamı çok yakında Burada olacak.
Ayrıca Büyük Londra Oteli Burada ve Geleceğin Alexander McQueen'i Selim Baklacıyı da Şurada görebilirsiniz...

3 comments:

 1. Selim Baklacı imzalı yeşil şorta bayıldımmmmmm :)

  ReplyDelete
 2. Muhteşem kareler olmuş, parçalara tek tek bayıldım, hele o nudeler, hele o S. Baklacı tasarımları...

  ReplyDelete
 3. @Mayni kesinlikle çok orjinal bir şort. hatta gördüklerimin en orjinali desem yeridir.

  @madammoda teşekkürler, Selim Baklacı yeni McQueen olacak, buraya da yazmış olalım yeri gelmişken.

  ReplyDelete

Related Posts with Thumbnails

Popular Posts